Uwaga!
Sprzedaż projektów została wstrzymana do odwołania. Prosimy nie składać zamówień, gdyż nie będą realizowane
Brak projektów w koszyku
Masz pytanie odnosnie projektu? czekamy na twój tel +48 392 88 44

Projekt chlewni CZ-001

Projekt chlewni CZ-001
Kategoria : Projekty Chlewni Cena : 2000.00 zł Pow. użytkowa: 494.40 [m²] Pow. zabudowy: 553.68 [m²] Kubatura: 2 307.61 m3 [m³] Wys. budynku: 5,20 m [m] Model: CZ-001
Dodaj do obserwowanych
Charakterystyka projektu: Projekt chlewni CZ-001
Ze względu na dostosowywanie projektu do aktualnych wymogów i przepisów  ten projekt funkcjonuje jako koncepcja architektoniczna.

W przypadku chęci zakupu tego projektu prosimy o kontakt z nami.


Charakterystyka budynku

Kształt budynku chlewni CZ-001 przewidziano jako literę L. W jednej części znajdują się pomieszczenia paszarni, socjalne, pomieszczenie porodowe oraz wspólne pomieszczenie dla loszek w ciąży, loszek remontowych oraz sektor krycia w kojcach pojedynczych. Utrzymanie wszystkich macior przewidziano na rusztach ( system bezściółkowy ). W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla warchlaków i tuczników. Warchlaki utrzymywane są na rusztach a tuczniki w systemie na głębokiej ściółce o różnicy poziomów 80 cm. Wszystkie przyjęte rozwiązania chlewni spełniają wymagania dotyczące warunków utrzymania zwierząt i w pełni odpowiadają przepisom Unii Europejskiej. bsada na 32 macior, 80 prosiaków, 120 warchlaków, 120 tuczników.

Zadawanie pasz I pojenie zwierząt

W projekcie przewidziano wariantowe zadawanie pasz. Ręcznie lub poprzez zautomatyzowany paszociąg. Pasza podawana jest w automatach paszowych. Pojenie zwierząt za pomocą poideł grupowych lub indywidualnych w zależności od utrzymania zwierząt

Usuwanie odchodów

Dla macior oraz warchlaków jest to system bezściółkowy na rusztach plastikowych lub betonowych. Poprzez system kanalizacji gnojowica spuszczana jest okresowo do szczelnego zbiornika. Usuwanie obornika w systemie na głębokiej ściółce na jakim odbywa się chów tuczników wykonuje się po zakończonym cyklu chowu poprzez wrota otwierane bezpośrednio na zewnątrz budynku przy użyciu ciągnika z ładowaczem czołowym.

Konstrukcja

Konstrukcja ścian zewnętrznych jako 2 - warstwowa. Nad częścią chowu macior konstrukcja dachu - kratownica stalowa o kącie nachylenia 20 stopni. Nad częścią chowu warchlaków i tuczników dach w konstrukcji płatwiowej opartej na ścianach nośnych wewnętrznych, kąt nachylenia dachu 13 stopni. Pokrycie dachu płyta warstwowa.

Uwaga

Chlewnia może być wydłużona lub skrócona o boksy tuczników ( pomieszczenia 1.1 ) dla przewidzianej przez inwestora liczby zwierząt.
Komentarze, Opinie do Tego projektu: Dodaj własny komentarz
przesylka gratis
przesylka gratis
Brak projektów podobnych
© 2015 aprojekty.pl All rights reserved
Projekt i wykonanie E-GRUPA